Strona główna Wydarzenia Informatycy z COGITO podnoszą (swój) poziom

Informatycy z COGITO podnoszą (swój) poziom

potyczki-adminow-2015smPierwsze certyfikaty Akademii Novell zaliczone! W zeszłym tygodniu odbyły się egzaminy z pierwszego kursu organizowanego w naszej szkole dla uczniów kształcących się w zawodzie technik informatyk. Autoryzowany kurs o magicznym numerze 3115  (SUSE Linux Enterprise 11 Fundamentals) – czyli podstawy systemów linuksowych, w oparciu o rozwiązania SLE 11 SP2 (kurs podstawowy zgodny z CompTIA Linux+) zdali wszyscy zapisani uczestnicy. Serdecznie wszystkim gratulujemy, biorąc pod uwagę, że podczas egzaminów niektórzy troszkę za bardzo się zestresowali. Nic dziwnego, gdyż wiadomo, że posiadanie takich autoryzowanych certyfikatów to inwestycja w przyszłość – wyróżnienie w walce o miejsca pracy… Za miesiąc, po ciężkich przygotowaniach czeka nas kolejny egzamin z kursu 3116 (SUSE Linux Enterprise 11 Administration), a przed samymi wakacjami 3117 (SUSE Linux Enterprise Server 11 Administration) z bardziej zaawansowanej (i niestety trudniejszej) tematyki, ale też o większym znaczeniu na rynku pracy IT. Wartość rynkowa wszystkich organizowanych u nas kursów to ponad 10 000 zł (tutaj przykład: 3115 – 3000 zł netto, 3116 – 4400 zł netto, 3117 – 4400 zł netto), ale uczniowie naszej szkoły w ramach zajęć mogą je zdobyć za 5% tej kwoty.

Niektórzy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę w praktyce, ponieważ przez cały tydzień odbywał się ogólnopolski konkurs dla młodych Administratorów Systemów Komputerowych – w formule czysto praktycznej, z wykorzystaniem innowacyjnej technologii egzaminów on-line na maszynach wirtualnych. Nasza szkoła wystawiła dwie drużyny (Adrian Zdunek i Aleksander Komarek z 3TIR oraz Patryk Grabia i Dawid Kubrak z 2TIR), które zmierzyły się w piątek się z ponad 50 drużynami z całej Polski. Życzymy powodzenia, bo stawka jest wysoka – wśród nagród dla zwycięskich zespołów to staże w amerykańskiej korporacji IT, a finaliści otrzymają prestiżowe certyfikaty CLA PL (Certified Linux Administrator).

Zapraszamy wszystkich gimnazjalistów do naszej szkoły na kierunek TECHNIK INFORMATYK, którzy wiedzą czego chcą, nie boją się nowych technicznych wyzwań i zainteresowani są nie tylko zdaniem egzaminów, ale prawdziwą PRAKTYCZNĄ INFORMATYKĄ! 🙂

Nie interesuje Cię administracja systemami Linux? Nic nie szkodzi, szkoła posiada też najnowsze systemy serwerowe Microsoftu, które poznasz na wysokim poziomie – w tym Windows Server 2012 R2. U nas możesz też zdobyć certyfikaty w innych dziedzinach informatyki np. certyfikat związany z sieciami komputerowymi 3003 (Networking Fundamentals) – Technologie sieci komputerowych – Kurs podstawowy obejmujący zagadnienia zgodne z CompTIA Network+. A może coś z programowania stron internetowych? Tutaj też możemy pochwalić się współpracą z firmami zajmującymi się tą tematyką. Na zajęcia zapraszamy pracowników tych firm, którzy zagłębiają nas w tematykę Webmasteringu za pomocą PHP5, AJAX i jQuery.

Drogi Rodzicu, drogi Gimnazjalisto! Możesz opierać się na opinii znajomych i ludzi, którzy nigdy nie byli u nas na zajęciach, ale przy okazji spytaj jakiegokolwiek fachowca i pracodawcę co dla niego jest ważniejsze: dobrze zdany egzamin techniczny, czy dodatkowe potwierdzone kursami praktyczne kwalifikacje…?