Strona główna Biblioteka Cogito na wolności czytania (2018)

Cogito na wolności czytania (2018)

Wolność czytania po raz ósmy w Chorzowie to impreza promująca czytelnictwo i literaturę. W ramach wolności czytania przez dwa tygodnie w mieście odbywają się różne wydarzenia związane z literaturą i książka. Takie jak: Żywa Biblioteka, spotkania autorskie, spektakle, giełda książek. Uczniowie naszej szkoły brali udział w Żywej Bibliotece oraz w Zbigniew Herbert Performance zrealizowany przez Beatę Chren przy pomocy uczniów klasy 2 i 3 ZS Cogito. Zadaniem naszych uczniów było czytanie poezji Zbigniewa Herberta pośród mieszkańców Chorzowa w centrum miasta. Z zadania tego wywiązali się bardzo dobrze promując naszego patrona. Uczestnikom bardzo dziękujemy.