Strona główna Biblioteka Rozmowy, które zmieniają punkt widzenia

Rozmowy, które zmieniają punkt widzenia

70
0

Uczniowie ZS Cogito po raz czwarty uczestniczyli w Żywej Bibliotece, która była organizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Katowicach. Goście wydarzenia mogli osobiście porozmawiać z Żywymi Książkami, czyli z osobami często spotykającymi się ze stereotypami w związku z ich przynależnością do różnych mniejszości społecznych.
Celem Żywej Biblioteki jest stworzenie okazji do rozwiania stereotypów dotyczących różnych grup społecznych poprzez pokazanie różnorodności ich przedstawicielek i przedstawicieli. Mieliśmy okazję poznać punkt widzenia byłego więźnia, weganki, matki syna uzależnionego i inne. Całę wydarzenie przypomina tradycyjną bibliotekę: Żywe książki są „wypożyczane” przez gości na półgodzinną rozmowę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.