Strona główna Osiągnięcia szkolne

Osiągnięcia szkolne

Osiągnięcia 2014

Zawodowe:

– II miejsce dla Pauliny Schneider w konkursie Wiedzy o Hotelarstwie.

– I Miejsce Agnieszka Rubaj w I Mistrzostwach Młodych Kelnerów.

– Udział w Wojewódzkim Konkursie Kulinarnym „EFS gotuje”.

– I miejsce w Konkursie Gotowania Żuru.

– Udział w gastronomicznych Targach Edukacji i Pracy organizowanych przez Zarząd Śląskiego Cechu Gastronomii.

– Organizacja wizyt studyjnych – hotel Gołębiewski, Elektrownia Łaziska, Firma Danone – Bieruń.

– Organizacja konkursu gastronomicznego na potrawę wegetariańską.

– udział w Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu.

– Organizacja konkursu gastronomicznego Siekania Cebuli.

– Udział w wojewódzkim konkursie Młodzi Gotują 2014 „Warzywa na przystawkę” – II miejsce B. Szklarska, K. Łukomska.

– Udział w konkursie Kuchnia Regionu Śląskiego bez Tajemnic.

– Organizacja pokazów barmańskich przez formę Flair Academy.

– Organizacja sesji popularno-naukowej „Czy wiesz co jesz” .

– Udział w warsztatach kuchni molekularnej.

– Udział w festiwalu Zawodów w EXSPO w Sosnowcu:

  • przygotowanie stoiska promującego
  • udział w konkursach: kelnerskim: II miejsce M Woźniak, carvingu – I miejsce S. Pindel, barmańskim – K. Świderski

Sport:

– IV miejsce w Mistrzostwach Siemianowic Śl. szkół ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej, IV miejsce w piłce ręcznej chłopców i dziewcząt, III miejsce w piłce ręcznej chłopców i dziewcząt,

w plażowej piłce siatkowej chłopców, I miejsce Martin Borawski w miejskich zawodach pływackich „Pływamy dla Ukrainy” , II miejsce w piłce koszykowej dziewcząt.

– Marcowe biegi przełajowe „Pożegnanie lata” , „Pożegnanie jesieni”, „Bieg mikołajkowy”.

– olimpiady lekkoatletyczne – I miejsce w biegu na 400 m chłopców, II miejsce dziewcząt, III miejsce w skoku w dal dziewcząt i II miejsce w sztafecie 4x100m chłopców.

– Szkolna liga piłki siatkowej oraz liga unihokeja.

– Udział w zawodach sztafetowych biegów przełajowych.

– Przeprowadzenie zawodów w tenisie stołowym.

Profilaktyczne:

– Udział w debacie „Jadę jestem trzeźwy”.

– Organizacja seminarium „Dzień bezpiecznego internetu”.

– Organizacja warsztatów „Pierwsza pomoc motocykliście” , „Telefon zaufania”.

– Przeprowadzenie warsztatów „Znamię – znamje”.

– Udział w konkursie plastycznym – profilaktyka antyalkoholowa – I miejsce M. Miszczak, II miejsce E. Sarnowska, III miejsce M. Tomaszewska.

– realizacja programu profilaktycznego Falochron.

– Udział w debacie dotyczącej skutków zażywania substancji psychotropowych.

– Udział w debacie społecznej „Czy karać przestępców drogowych”.

Inne:

– Organizacja seminarium „Korzyści wynikające z realizowanych w szkole programów europejskich w latach 2003-2013” z udziałem prof. Jerzego Buzka i władz miasta.

– Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki za udział w projekcie UNICEF „Gwiazdka dla Afryki”.

– Udział w obchodach Dnia Ziemi 2014 i Konkursie „Tworzymy sztukę na Dzień Ziemi”.

– Udział w akcji społecznej „Czytamy w podróży….. Herberta”.

– Współorganizacja gry terenowej – Kryptonim Rzęsa.

– I miejsce w miejskim konkursie „Powstania Śląskie – Śladami Powstańców Śląskich”.

– Organizacja Dnia Śląskiego w Parku tradycji – konkurs wiedzy o Siemianowicach Śl. Spotkanie ze znawcą śląskich obyczajów, tradycji – Markiem Szołtyskiem.

– Wyjazd na Zjazd Szkół Herbertowskich – Kołobrzeg.

– Debata szkolna dotycząca Tolerancji.

– Warsztaty ekologiczne „Jak gospodarować odpadami”.

– Organizacja Festiwalu Języków Obcych.

– Udział w konkursie „Sowa matematyczna”.

– Organizacja konkursu fotograficznego „Świat okiem Cogito”, „Pocztówka z podróży Z. Herberta”.

– Organizacja Święta liczby Π – konkursy matematyczne, literackie, plastyczne, gastronomiczne, sportowe, multimedialne.

– Organizacja Dni Ukrainy – wystawy, prezentacje multimedialne, lekcje otwarte – Demokracja i jej fundamentalne zasady.

– Przygotowano przedstawienie słowno-muzyczne papież człowieczeństwa i przyjaźni”.

– Organizacja debaty w języku angielskim „Praca w Polsce czy za granicą”.

– Udział w obchodach Dnia Ziemi.

Osiągnięcia 2013

Zawodowe:

– Udział w Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu, Olimpiadzie Wiedzy Hotelarskiej w Wiśle.

– Udział w Ogólnopolskim Konkursie Gastronomicznym na Zamku w Kliczkowie.

-Przygotowanie zajęć gastronomicznych dla dzieci ze Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego.

– Udział w Międzynarodowych Targach Gastronomicznych Euro Gastro w Warszawie.

– Udział młodzieży w dwóch debatach gastronomicznych na temat „Przedsiębiorcy w rozwoju województwa śląskiego”

– W ramach programu „Mam zawód mam pracę w regionie” opracowanie indywidualnych planów rozwoju zawodowego.

– Współpraca z Flair Academy – realizacja projektu MIX by Flair

Profilaktyka:

– Realizacja programu „Bezpieczny internet”.

– Realizacja programów profilaktycznych : Profilaktyka i przeciwdziałanie alkoholizmowi”. „uzależnienia przecież nie ja”, „Falochron”.

– Organizacja Konferencji w ramach Światowego Dnia Zdrowia.

– Udział w akcji Telefon Zaufania.

Sport:

– III miejsce w mistrzostwach Siemianowic Śląskich szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców.

Inne:

– Udział w ogólnopolskiej akcji społecznej „Czytam w podróży ….. Herberta”

– GRAND PRIX dla Patrycji Sierant, wyróżnienie dla Agnieszki Rubaj w konkursie fotograficznym „Podróż do Źródła”.

– Uzyskanie certyfikatu społecznie zaangażowanej placówki za udział w kampanii UNICEF „Wszystkie kolory świata”.

– Udział w Konkursie ekologicznym „Zbieramy makulaturę – oszczędzamy las” oraz programie – „Zbieraj kartridże, ratuj konie” organizowanym przez Green Project.

– Organizacja „Tygodnia Ziemi: – udział w konkursach ekologicznych.

– Udział w uroczystości wręczania Międzynarodowej Nagrody im. Z. Herberta w Warszawie – laureat W.S. Merwin

– Współpraca z Urzędem Miasta Siemianowice Śląskie związana z przeprowadzeniem Konferencji pt. „Dni Solidarności z osobami chorymi psychicznie”

– Udział w konkursie plastycznym „Kibicuje fair play” – I Miejsce Patrycja Burzymska.

– Organizacja konkursu „Cud Bożego Narodzenia

– Wyróżnienie dla Karoliny Ceglarek za udział w Ogólnopolskim Konkursie Małych Form Dokumentalnych.

– Realizacja projektu KORBA w ramach którego prowadzono program Ekobadacze wody i powietrza.

– działa w Konkursie Wiedzy o języku angielskim.

– Spotkanie z ciekawymi ludźmi – podróżnikiem i muzykiem Adamem Bulem.

– Udział w wykładzie prof. Jana Miodka „Polszczyzna współczesnych pokoleń”.

– Udział w Konkursie wojewódzkim „Powstanie styczniowe na Śląsku”.

– Realizacja projektu Bookcrossing – uwalniania książek – akacja dla społeczności lokalnej.

– Organizacja Festiwalu Językowego.

– Nagranie filmu promującego zawody: kucharz, reklama.

– III miejsce w miejskim konkursie filmowym otrzymał film „Przepis na kucharza”.

Osiągnięcia 2012

Zawodowe:

– Wyróżnienie dla uczniów w zawodzie technik kucharz za wzorową pracę na praktykach zawodowych w D.W. Jawor w Ustroniu.

– Udział w Targach „Glob 2012” – gotowanie żuru.

– Udział w warsztatach nt.” Odkryj swój potenciał – bilans kompetencji testy predyspozycji”, „Trendy na rynku pracy” organizowanych przez PUP w Siemianowicach Śląskich.

– Warsztaty z doradztwa zawodowego zorganizowane we współpracy z Młodzieżowym Biurem Pracy – zapoznanie młodzieży z aktualną sytuacją na runku pracy.

– Organizacja pokazów kursów barmańskich.

– W ramach Dnia Przedsiębiorczości wizyta uczniów klasy 2 TH w Fabryce John-son Controls.

Profilaktyka:

– Laureat konkursu plastycznego „Młodość- trzeźwość – odpowiedzialność”.

– Udział w warsztatach „HIV/Aids – jest problem czy go nie ma?

– realizacja programu edukacyjnego „Podstępne WZW”

– Udział w warsztatach edukacyjnych – udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej

Sport:

– Pomoc organizacji imprezy sportowej „Europrzedszkolaki 2012”

– Piłka siatkowa dziewcząt – III miejsce

– Udział w biegach przełajowych – Bieg Jesieni, Wiosny, Bieg Mikołajkowy.

– Udział w miejskich zawodach w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.

– Turniej piłki nożnej – Cztery pory roku.

– Udział w Konkursie Wiedzy o Sporcie.

– Udział w zawodach piłki koszykowej chłopców, piłki siatkowej dziewcząt i chłopców, piłki nożnej.

– Udział w zawodach piłki siatkowej plażowej dziewcząt i chłopców – 3 miejsce dziewcząt.

– Występ cheerleaderek ZSP Cogito w amfiteatrze – dzień Fitnessu.

Inne:

– W ramach programu Socrates wizyta uczniów w parlamencie Europejskim w Brukseli, spotkanie z prof. Jerzym Buzkiem.

– Udział delegacji młodzieży i nauczycieli w XIV Zjeździe Kluby Herbertowskich Szkół w Warszawie.

– Odznaczenia medalu KEN – dyrektora Danuty Kopyczok, wicedyrektora Damiana Królikowskiego oraz polonistki Bożeny Rosickiej.

– Przeprowadzenie akcji „Czytaj Dzieciom” dla najmłodszych wychowanków specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego dla dzieci.

– Realizacja programu Korba – Uśmiech wędruje daleko.

– Udział w międzyszkolnej debacie Oksfordzkiej na temat „PRL – państwo totalitarne” – zorganizowane przez I{PN i Muzeum Śląskie.

– Organizacja kiermaszu książek „Cogito dla mieszkańców dzielnicy Hugo”.

– W ramach akcji Bookcrossing uczniowie czytali bajki i prowadzili zabawy z dziećmi uczęszczającymi do świetlicy środowiskowej.

– Przygotowanie balu walentynkowego dla pensjonariuszy Domu Opieki.

– Zaangażowanie się młodzieży w działalność wolontariatu, prowadzenie akcji charytatywnych np. „Wkręć się w pomaganie”.

– Organizacja konkursu „Matematyka i logika w przedmiotach ścisłych”, „Niemcy bez tajemnic”.

OSIĄGNIĘCIA 2011

ZAWODOWE

  • Udział w X Olimpiadzie Młodych Barmanów -finalista Mateusz Książek.
  • Międzyszkolny Konkurs Krojenia Cebuli – udział 8 szkół gastronomicznych.
  • Udział w konkursie organizowanym przez MEN „Lider Edukacji Zawodowej”.
  • Udział w wojewódzkim etapie Olimpiady wiedzy o Hotelarstwie

Wysoka zdawalność na egzaminach potwierdzających kwalifikacje zawodowe w :

  • technikum żywienia i gospodarstwa domowego 94%
  • technikum hotelarskim 77,5%
  • kucharzu 88%

Uzyskane wyniki plasują nas w czołówce szkół kształcących w tych zawodach.

– Wyjazd już 11 grupy hotelarzy na miesięczne praktyki zawodowe do Oberstauffen w Bawarii.

Praktyki są realizowane w ramach programu europejskiego Leonardo da Vinci „Ku nowym doświadczeniom”

– Udział w Światowych Targach Turystycznych w Berlinie.

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

  • Udział w VI Ogólnopolskiej Olimpiadzie przedsiębiorczości – Mateusz Spora zakwalifikował się do finału.
  • Udział w VIII Regionalnej Olimpiadzie Wiedzy o Przedsiębiorczości organizowanej przez GWSP w Chorzowie.
  • Otrzymanie Certyfikatu Jakości „Szkoła Przedsiębiorczości” przyznawanego przez Kapitułę, program zaświadcza, że szkoła pełni rolę lokalnego centrum edukacyjnego z dziedziny przedsiębiorczości. Organizator: Fundacja Młodzieży Przedsiębiorczej.
  • Udział w projekcie „Dzień przedsiębiorczości” 2011 objęty patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Bronisława Komorowskiego.

EGZAMINY MATURALNE

Ranking zdawalności egzaminu maturalnego w 2011 w technikach uplasował nasza szkołę na drugim miejscu w województwie z najwyższą zdawalnością egzaminu.

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

  • Spartakiada w parku linowym – I miejsce w woj. śląskim
  • Turniej piłki nożnej „Cztery Pory Roku” Wiosna – III miejsce, Lato II miejsce.

INNE

  • Udział w debacie organizowanej przez IPN i Muzeum Śląskie „Volkslista – prawo do przetrwania czy zdrady”.
  • Stypendystka Prezesa Rady Ministrów Justyna Szarewicz.
  • Udział w warsztatach na temat podstawowej wiedzy z zakresu HIV/AIDS w ramach projektuprofilaktycznego organizowanego przez METIS
  • wyróżnienie w konkursie ekologicznym – „Wspólnie dbajmy o nasze miasto” organizowany przez Urząd Miasta w Siemianowicach Śląskich dla Krystyny Góra.
  • Udział w konkursie profilaktycznym „To ja decyduję” – laureatka Sandra Pypłacz, II miejsce Magdalena Balon.
  • 1 czerwca 2011r. Organizacja HAPPENINGU – „Bliżej Polski – Bliżej Europy” Polska Prezydencja w Radzie Unii Europejskiej.
  • Włączenie się w akcję charytatywną – pomoc dzieciom z Ukrainy (Krzywego Rogu) – „Świąteczna paczka”
  • Szkolne Zawody z Ratownictwa Przedmedycznego.

OSIĄGNIĘCIA 2010

ZAWODOWE

  • Uczeń klasy 4 THA Sławomir Walczewski został laureatem II Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej i uzyskał tytuł Mistrza Wiedzy Hotelarskiej 2010. Olimpiadę zorganizował Komitet Wiedzy Hotelarskiej w Kołobrzegu
  • Walczewski Sławomir zdobył 2 miejsce a Skrobek Mateusz był w finale V Beskidzkiego konkursu Młodych Barmanów Cieszyn 2010
  • Skrobek Mateusz uczeń klasy 4THA dotarł do finału IX Olimpiady Młodych Barmanów w Warszawie
  • Klaudia Nowicka, Agnieszka Gromacka kl. 4TG zdobyły I miejsce w konkursie „Młodzi Gotują” w Dąbrowie Górniczej.
  •  Jędruchniewicz Michał z kl.4TK zdobył tytuł mistrza w „Międzyszkolnym siekaniu cebuli” który jest organizowany od kilku lat w naszej szkole.

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

  • Uczniowie uczestniczyli w 5 edycji Olimpiady Przedsiębiorczości Organizowanej przez Akademię Ekonomiczną w Katowicach

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

  • Sandra Pypłacz reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy w Vila do Conde, w Portugali w akrobatyce sportowej w kategorii juniorów 12 – 16 lat w konkurencji trójki dziewcząt, zespół z Polski zajął 4 miejsce.
  • Sandra Pypłacz startowała w Międzynarodowym Turnieju Wiosny im. H. Chmielewskiego w Świdnicy zdobyła wraz z koleżankami brązowy medal w klasie juniorów.
  • Dziewczęta zajęły II miejsce w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich Szkół Ponadgimnazjalnych w plażowej piłce siatkowej.

INNE

  • Nasza szkoła wzięła udział w projekcie „Młodzi głosują” Wybory Prezydenckie 2010. Projekt był organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

PROMOCJA ZDROWIA

  • Michał Golonka, Karolina Nowik, Sandra Pypłacz, Bartłomiej Mączka, Żaneta Wasilewska , Klaudiusz Kowal , Magdalena Balon zostali Laureatami I etapu projektu „To ja decyduję” realizowany przez Koło Terenowe Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego w Siemianowicach Śląskich w obszarze polityki społecznej konkurs 4 „Profilaktyka i rozwiązywanie problemów alkoholowych”.
  • Szkoła uczestniczyła w obchodach „Światowego Dnia Zdrowia” pod hasłem „Zdrowie w mieście się liczy”

OSIĄGNIĘCIA 2009

ZAWODOWE

  • Mateusz Skrobek był finalistą VIII Olimpiady Młodych Barmanów w Warszawie
  • Sławomir Walczewski i Mateusz Skrobek zajęli I miejsce w Regionalnym Międzyszkolnym Konkursie Kelnerskim
  • Mateusz Skrobek uzyskał tytuł Kelnera Roku w Rybniku
  • Uczniowie zajęli IV miejsce w Konkursie Grilowanie na Polanie organizowany był przez ZSEU w Rybniku.
  • Michał Jęruchniewicz zdobył tytuł mistrza siekania cebuli w „Międzyszkolnym Konkursie Siekania Cebuli” organizowanym przez ZSTU w Siemianowicach Śląskich.

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

  • Udział w finale III Regionalnego Konkursu Projektów Przedsiębiorczych. „Wizualizacja alei miniatur zabytków poprzemysłowych Górnego Śląska” Konkurs zorganizowała GWSP im. Karola Goduli w Chorzowie.
  • Uczniowie uczestniczyli w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości 2009 w ramach projektu „Otwarta firma” organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.
  • Joanna Borowy, Alicja Sławińska z kl. 4THA były finalistkami Konkursu „Siemianowicki Przedsiębiorca Jutra” 2009 w kategorii „Przyszły przedsiębiorca” , „Przyszły menadżer” organizowanego przez GWSP im. Karola Goduli w Chorzowie.
  • Katarzyna Górczyńska z kl 4TG w tym samym konkursie była finalistką w kategorii „Przyszły specjalista”
  • Patrycja Sierant, Klaudia Poltacha realizowały projekty w ramach Korby 2009 pod patronatem Marszałka woj. śląskiego Bogusława Śmigelskiego

OSIAGNIĘCIA SPORTOWE

  • Uczniowie zajęli 2 miejsce w mistrzostwach Siemianowic Śląskich Szkół Ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym chłopców. Mistrzostwa były organizowane przez Urząd Miasta Referat Rekreacji Sportu i Turystyki.
  • Dziewczęta zajęły II miejsce w mistrzostwach Siemianowic Śląskich Szkół Ponadgimnazjalnych w Futsalu dziewcząt.
  • Chłopcy zajęli 2 miejsce w IV Turnieju Mikołajkowym siatkówki męskiej organizowanym przez TKKF „ Jedność Siemianowice Śląskie”

INNE

  • Aneta Krawiecka zajęła II miejsce w konkursie historycznym „ Bohater Narodowy w mojej rodzinie” w kategorii licea. Konkurs był organizowany pod patronatem Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie Jacka Guzego.
  • Diana Ochałek zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym na plakat XVI „ Tygodnia ziemi” w Zabrzu
    Tomasz Małek uzyskał VIII miejsce w konkursie fotograficznym „W poszukiwaniu pozytywnej energii” w ramach XVII Tygodnia Ziemi.
  • Młodzież naszej szkoły bierze udział w wojewódzkich konkursach recytatorskich organizowanych przez szkołę im. Zbigniewa Herberta w Żorach oraz Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oddział Katowice.
  • Uczniowie uczestniczyli w 3 edycji ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego „Odważmy się być wolnym” pod patronatem Minister Edukacji Narodowej oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
  • Jak co roku Samorząd Szkolny wraz z biblioteką przeprowadzili akcję” Góra Grosza” zbierająca pieniądze na rodzinne domy dziecka.
  • Uczniowie klasy II hotelarskiej brali udział w „ Międzynarodowych Targach Turystycznych w Berlinie.

PROMOCJA ZDROWIA

  • Młodzież naszej szkoły zajęła I Miejsce w IV Międzyszkolnych Zawodach ratownictwa medycznego.

OSIĄGNIĘCIA 2008

ZAWODOWE

  • Udział w przeglądzie Nordyckie Kulinaria

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

  • Finał II Regionalnego Konkursu Projektów Przedsiębiorczych organizowany przez GWSP im K. Goduli w Chorzowie z projektem Gwiazdka europejska – szansą integracji młodzieży szkoły gastronomiczno – hotelarskiej z młodzieżą z rodzin patologicznych „Gwiazdka dla każdego”
  • Ewa Stasiura uczestniczyła w zawodach okręgowych XXI Ogólnopolskiej wiedzy Ekonomicznej organizowanej przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne.
  • Marcin Komenda, Ewa Stasiura, Edyta Cholewa uczestniczyli w II Śląskim miesiącu kreatywności. Organizatorem była GWSP im. K. Goduli w Chorzowie.
  • Uczniowie brali udział w Europejskich Targach Przedsiębiorczości, Pracy i Edukacji.

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

  • Anna Seweryn zajęła I Miejsce w kategorii 60 kg juniorek starszych o Puchar Polski Oyama Karate Semi- KNOCKDOWN

INNE

  • Patrycja Zachmyrda, Sandra Rekowska, Marta Moczko zajęły II miejsce w V Międzyszkolnym Konkursie „Siemianowice Moje Miasto” zorganizowanym przez Urząd Miasta oraz Towarzystwo Przyjaciół Siemianowic Śląskich.
  • Karolina Gaweł. Żaneta Wasilewska, Justyna Szarewicz, Katarzyna Wyderka brały udział w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „We mnie jest płomień, który myśli” w 10 rocznicę Śmierci Zbigniewa Herberta organizatorem było Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Radę Oddziału w Katowicach.
  • Uczniowie pomagali przy organizacji pikniku ekologicznego, który odbył się 24 maja 2008 roku.
  • W ramach akcji „Góry grosza” szkoła przekazała na rodzinne domy dziecka 320zł.

PROMOCJA ZDROWIA

  • Żaneta Kwiatek , Sabina Pochopień, Karolina Ulfig brały udział w finale konkursu na najlepszą prezentację multimedialną pt. Młodość wolna od papierosa” organizatorem był Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Katowicach.
  • Udział w III szkolnych zawodach ratownictwa przedmedycznego Patrycja Przystolik zdobyła I miejsce w konkursie „ Bezpieczna młodzież” tytuł pracy „Takie rzeczy to tylko w erze” konkurs był organizowany przez PUP w Siemianowicach Śląskich”.
  • Uczniowie wraz z opiekunami przeprowadzili zajęcia warsztatowe w Gimnazjum nr 3 w Siemianowicach Śląskich na temat „Jak sobie radzić z agresją”.
  • Młodzież przeprowadziła prelekcję i warsztaty dot. zdrowego odżywiania się w przedszkolu nr 12.

OSIĄGNIĘCIA 2007

ZAWODOWE

  • Tomasz Wójcik, Anna Majer, Adam Kucharz, Agata Wolny zajęli II miejsce w VII Ogólnopolskim Pokazie Regionalnych Stołów Wigilijnych Gwiazdka 2007. Zorganizowanego przez Wyższą Szkołę Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu.
  • Uczniowie klasy 4tG zajęli III miejsce w międzyszkolnym konkursie dekoracji stołów wigilijnych zorganizowany był przez ZSE-U w Rybniku.
    Udział w międzyszkolnym konkursie” Grilowania potraw” organizacja ZSE-U w Rybniku.
  • Finał VI Olimpiady Młodych Barmanów – Uczniowie zajęli V miejsce w konkursie kuchnia skandynawska „Nordalia”.

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

  • Marcin Komenda , Jarek Michał otrzymali wyróżnienie w konkursie „Moje finanse z klasy do klasy” który był organizowany przez Gazetę Wyborczą oraz Narodowy Bank Polski.
  • Ewa Stasiura brała udział w XXI Okręgowej Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej w Katowicach. Sonia Pawełczyk została laureatką konkursu „Jak moje miasto może stać się miastem europejskim” pod patronatem Prezydent Miasta Danuty Sobczyk.

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

  • I Miejsce w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich Szkół Ponadgimnazjalnych w siatkówce plażowej chłopców.
  • III Miejsce w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich Szkół Ponadgimnazjalnych w siatkówce plażowej dziewcząt.

INNE

  • Współudział w organizacji konferencji” Czego Jaś się nie nauczył …” z Regionalnym Ośrodkiem Metodyczno- Edukacyjnym Metis w Katowicach.
    Udział w Internetowym Konkursie Matematycznym Matrix Boczkowska zdobyła III Miejsce w konkursie na plakat znaczka pocztowego w ramach obchodu XIV Tygodnia Ziemi.
  • Uczniowie biorą udział w Ogólnopolskim Sejmiku Matematyków. Od 31.05 do 3.06.2007 wzięli udział w spotkaniu w Wiśle Malince.

OSIĄGNIĘCIA 2006

ZAWODOWE

  • Uczniowie zdobyli III Miejsce w Międzyszkolnym Konkursie „Igraszki Kulinarne z ziemniakami i w roli głównej” organizatorem był ZSE-U w Rybniku.

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

  • Zajęcie III Miejsca w regionalnym Konkursie Projektów Przedsiębiorczych GWSP im. Karola Goduli w Chorzowie.

PROMOCJA ZDROWIA

  • Szkoła realizowała następujące programy profilaktyczne: „Różowa wstążeczka” , „ Wszystko o AIDS – konkurs na plakat, „Anoreksja choroba XXI wieku” , „Prawidłowe odżywianie się w okresie dojrzewania.
  • Organizacja „Dnia zdrowego żywienia” W zespole Szkól nr 4 w Siemianowicach Śląskich.

OSIĄGNIĘCIA 2005

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

  • Uczestnictwo w Realizacji Programu ”Dzień Przedsiębiorczości” 2005 patronat Prezydenta RP Aleksander Kwaśniewski.

INNE

  • Dominika Rajchmann Była finalistką konkursu fotograficznego pt. „Ocalić od zapomnienia” dot. zabytków Siemianowic Śląskich

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

  • Organizacja zawodów „Sprawny Europejczyk” w ramach Międzynarodowego Dnia Dziecka dla dzieci z ochronek działających przy parafii Św. Ducha, św Antoniego oraz św Michała Archanioła i z Dziennego Domu Pomocy Społecznej.

OSIĄGNIĘCIA 2004

ZAWODOWE

  • Katarzyna Małecka została laureatką zajmując IV Miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Hotelarstwie im Leonarda Wellmana i otrzymała tytuł Mistrza Wiedzy Hotelarskiej.
  • Monika Viola, Rafał Konat, Joanna Gawron oraz Marcin Traczyk zdobyli IV Miejsce w Międzynarodowym Konkursie gastronomicznym” Srebrny Kłos” który odbył się w Niemczech w miejscowości Eberswalde.
  • Rafał Konat zdobył indywidualnie III Miejsce w Międzynarodowym konkursie barmańskim w Eberswalde.

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

  • Organizacja Międzynarodowego Seminarium „Wymiana towarów w Europie” z udziałem 7 państw europejskich.

INNE

  • Organizacja Konferencji regionalnej pt. ”Moja mała ojczyzna” gośćmi byli: uczniowie różnych szkół śląskich, senator Kazimierz Kutz oraz Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie Paweł Szandar Daria Tomanek , Daniel Hołub otrzymali wyróżnienie w I Ogólnopolskim Konkursie „Edukacja Regionalna” dla uczniów gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs był organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie.

OSIĄGNIĘCIA 2003

ZAWODOWE

  • III Miejsce w konkursie zespołowym „Kuchnia skandynawska na polskim stole” w ranach Nordalii.

INNE

  • Dominika Rajchmann zdobyła II Miejsce w konkursie wojewózkim „Oskar dla Ekoreportera” z pracą pt.” Malowane majem ”Konkurs był zorganizowany przez Polski Klub Ekologiczny.
  • Udział uczniów w Międzynarodowych Warsztatach Ekologicznych. „Ekologia, Edukacja i Humanizacja. Drogą Siemianowic Śląskich do UNII EUROPEJSKIEJ” – Organizacja Międzynarodowej Konferencji pt. ”Przeciwdziałanie Bezrobociu”

OSIĄGNIĘCIA 2002/2001/2000

ZAWODOWE

  • Joanna Szeja zajęła V Miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Hotelarstwie im. L. Wellmana w Warszawie i uzyskała tytuł Mistrza Wiedzy Hotelarskiej.

INNE

  • Udział w 2002 i 2001 roku w Międzynarodowych Warsztatach Ekologicznych Weronika Cichy zwyciężyła w XVI rejonowym konkursie recytatorskim.
  • Koło teatralne działające przy Zespole Szkół Techniczno – Usługowych otrzymało wyróżnienie I stopnia w konkursie teatralnym organizowanym przez Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie.